20 września 2024

PCK. Oficjalna zbiórka rzeczowa dla powodzian.

W odpowiedzi na ogromne potrzeby poszkodowanych mieszkańców, PCK obok zbiórki finansowej uruchomił zbiórkę produktów, aby zapewnić doraźną, sprawną pomoc tym, którzy stracili swoje domy lub zostali odcięci od podstawowych zasobów.

W ramach zbiórki zbierane są następujące produkty:

• Woda butelkowana – kluczowa dla zapewnienia dostępu do czystej wody, szczególnie tam, gdzie lokalne wodociągi zostały zniszczone, w efekcie odcinając lokalną społeczność od wody pitnej;
  • Żywność o długim terminie przydatności – konserwy, suchary, ryż, makaron i inne produkty, które będą łatwe do przechowywania i dystrybucji;
  • Środki higieniczne – mydła, szampony, pasty do zębów, pieluchy oraz inne produkty higieny osobistej;
  • Środki czystości – detergenty, płyny do dezynfekcji, rękawice ochronne, które pomogą w sprzątaniu zalanych miejsc i zapobiegną rozprzestrzenianiu się chorób.

Gdzie można przekazywać produkty?

Produkty te można dostarczać do oddziałów okręgowych Polskiego Czerwonego Krzyża w miastach wojewódzkich.

Zebrane produkty trafią bezpośrednio do poszkodowanych, m.in. mieszkańców regionów, takich jak Kłodzko, Głuchołazy, Jelenia Góra, i inne miejscowości, które ucierpiały w wyniku tej katastrofy.

Pomoc ta będzie kluczowa zarówno teraz, podczas trwania kryzysu, jak i w następnych dniach, gdy mieszkańcy będą potrzebowali wsparcia w odbudowie swojego dotychczasowego życia​.

– Woda, żywność o długim terminie przydatności czy środki higieniczne są teraz najbardziej potrzebne. Razem, poprzez wsparcie finansowe czy przyłączenie się do zbiórki rzeczowej, możemy dostarczyć tym ludziom to, co najważniejsze – bezpieczeństwo, schronienie i nadzieję. – dodaje Mikołajczyk.

PayU – Wspieraj nas – Polski Czerwony Krzyż (pck.pl)

PayPal – Przekaż darowiznę (paypal.com)

Zrzutka – Polski Czerwony Krzyż – #NaRatunekPowódź (zrzutka.pl)

przez BLIK – tel. 794 33 22 11 z dopiskiem Powódź

Prosimy o udostępnianie informacji w social mediach i promowanie zbiórki finansowej.