18 września 2024

Laur Agrobiznesu – konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Konkurs jest doskonałą okazją do eksponowania i promowania lokalnych gospodarstw rolnych lub firm działających w sektorze AGRO. Celem konkursu, jest wyróżnienie najbardziej aktywnych osób związanych zawodowo z rolnictwem, rybactwem, sektorem rolno-spożywczym funkcjonujących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w tym przedsiębiorców/osób z otoczenia rolnictwa wyróżniających się doskonałą organizacją gospodarowania, stosowaniem nowoczesnych technologii przy zachowaniu zasad ochrony środowiska przyrodniczego, ponadprzeciętną aktywnością zawodową we wskazanym obszarze, charakteryzujących się wysokim poziomem produkcji rolniczej lub wytwarzania wysokiej jakości rolniczych surowców żywnościowych i żywności.

Konkurs ma przybliżyć społeczeństwu niepodważalne atuty rolnictwa, rybactwa, agrobiznesu wytwarzającego żywność stanowiącą mocne strony naszego regionu.

W związku z powyższym, przewiduje się nagrody dla jego uczestników w następujących kategoriach konkursu:

1) rolnicze gospodarstwo tradycyjne,

2) rolnicze gospodarstwo wysokotowarowe,

3) rolnicze gospodarstwo/przedsiębiorstwo innowacyjne,

4) rolnicze gospodarstwo ekologiczne/stosujące metody ekologiczne,

5) gospodarstwo specjalistyczne/działy specjalne,

6) przetwórcy żywności regionalnej, naturalnej, tradycyjnej (opartej na surowcach z woj. warmińsko-mazurskiego),

7) gospodarstwo rybackie.

Podmiotami uprawnionymi do zgłoszenia kandydatów z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w Konkursie są: samorządy terytorialne, samorząd rolniczy, związki branżowe i organizacje społeczno-zawodowe rolników oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, placówki naukowe z terenu naszego województwa. Zgłoszenia należy przesyłać na wypełnionej Karcie Zgłoszenia (załącznik nr 1 do regulaminu – dokumenty do pobrania w linku powyżej) w terminie do 30 września br. na adres/w sposób wskazany w regulaminie. Oceną zgłoszonych do konkursu kandydatów zajmuje się powołana przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego Kapituła Konkursu..

Link do konkursu: