18 lipca 2024

Konkurs fotograficzny „Zapomniane miejsca na Mazurach”

Znasz niesamowite miejsca na Mazurach? Aparat towarzyszy Ci w dzień i w nocy? Twoją pasją jest fotografia? Weź udział w Konkursie fotograficznym „Zapomniane miejsca na Mazurach” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sorkwity w ramach tegorocznego XIII Festiwal Kultury Mazurskiej.

Na Wasze prace czekamy do 9 sierpnia. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Organizatorem Konkursu Fotograficznego „Zapomniane miejsca na Mazurach” jest Gminny Ośrodek Kultury Sorkwity. Tematem Konkursu jest prezentacja i promowanie walorów mazurskiej przyrody, flory, fauny, krajobrazów oraz miejsc na mapie Mazur.

Zasady:

📸 w konkursie może wziąć udział każdy, kto poprawnie i terminowo prześle zdjęcie swojego autorstwa wg poniższych wytycznych:

👉 uczestnik konkursu może zgłosić TYLKO własne zdjęcie (max. cztery);

🌅 zdjęcie musi być przygotowane w formacie jpg;

‼️ dłuższy bok zdjęcia powinien mieć nie mniej niż 2400 pixeli.

⚠️ bez jakichkolwiek ramek, napisów czy logo na zdjęciu;

📍 minimalna rozdzielczość zdjęcia musi wynosić 250 dpi.

🎯 nazwa pliku – Imię i Nazwisko autora (z wielkich pierwszych liter imienia i nazwiska, bez polskich znaków, imię i nazwisko rozdzielone podkreślnikiem).

✍️ w przypadku prac konkursowych, na których widnieje wizerunek osoby, uczestnik zobowiązany jest do dołączenia pisemną zgodę na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie wizerunku tej osoby.

🙂 każdy uczestnik konkursu, przesyłając fotografię, udziela niewyłącznej, nieodpłatnej licencji do korzystania z fotografii dla celów przeprowadzenia i rozstrzygnięcia konkursu oraz w zakresie wynikającym z treści niniejszego regulaminu.

🫵 organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion i nazwisk o laureatach konkursu oraz umieszczanie tych informacji w prasie, mediach i Internecie.

Tak przygotowany plik należy wysłać na adres mailowy: gok.sorkwity@wp.pl w terminie do 9 sierpnia 2024 r., (w tytule należy wpisać: „Konkurs Fotograficzny”, a w treści wiadomości swój numer telefonu do kontaktu).

Nadesłane zdjęcia oceni Komisja Konkursowa w składzie: Agata Warkowska Fotografia, Anna Trzpil-Zagorska – Domowa Pracownia Ilustratorska, Mateusz Kossakowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Marlena Bieleninik – dyrektor GOK Sorkwity.

Uwaga!
Fotografie niespełniające w.w. warunków nie będą brane pod uwagę jury powołanego przez Organizatora.

Kryteria oceny prac konkursowych:

🕵️‍♂️ jakość zdjęcia;

🖥 obróbka;

🏜 kadrowanie;

🤩 efekt „WOW”, czyli ogólne wrażenie.

Nagroda Główna trafi do autora zdjęcia, które otrzyma największą liczbę punktów. Wernisaż wystawy nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas XIII Festiwal Kultury Mazurskiej. Dodatkowo zdjęcia zostaną opublikowane na fb profilu GOK Sorkwity.

Zachęcamy do udziału!