20 listopada 2023

Złoty Jubileusz

Złote Gody to jedna z niewielu uroczystości w których uczestnictwo daje wiele satysfakcji i zadowolenia. Wracają szczególne wspomnienia, a słowa: „… i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” nabierają wyjątkowego znaczenia.

W dniu 17 listopada 2023 roku swoje wyjątkowe święto obchodziły trzy pary z terenu Gminy Sorkwity.

Państwo: Honorata i Ryszard Czamara, Danuta i Zbigniew Piszczałka oraz Kazimiera i Ryszard Pawelec, którzy z rąk Wójta Gminy Pana Józefa Maciejewskiego odebrali medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie w związku małżeńskim. Jubilaci otrzymali pamiątkowe statuetki, piękne kwiaty oraz upominki. Uroczystość wręczenia medali jest zawsze chwilą przeżywania wzruszeń, wspomnień oraz radosnego spotkania w gronie rodzinnym. Naszym Parą, składamy jeszcze raz serdeczne życzenia i gratulacje, by kolejne dni, miesiące i lata życia przeżywali w zdrowiu i by wciąż byli wzorem i przykładem do naśladowania wśród naszego społeczeństwa.