1 września 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Gminie Sorkwity

Pierwszy września, to data tragiczna w historii naszego kraju, to data wybuchu najstraszniejszej z wojen w dziejach świata. Nasz kraj jako pierwszy doświadczył agresji Niemiec hitlerowskich, pierwszych bitew i zbrodni dokonanych na ludności cywilnej.

W tym dniu dzieci polskie zamiast w radości uczęszczać do szkoły, patrzyły w niebo na samoloty bombardujące miasta i wsie, wsłuchiwały się w huk dział i karabinów. Dziś i od wielu lat ten dzień jest również świętem dla wszystkich, którzy uczęszczają do szkoły, zwłaszcza tych, którzy pierwszy raz przekraczają jej progi.

W gminie Sorkwity rok szkolny rozpoczął się w czterech szkołach: w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sorkwitach, Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Warpunach z siedzibą w Zyndakach, Szkole Podstawowej w Choszczewie i Szkole Podstawowej w Kozłowie z siedzibą w Rybnie. W każdej ze szkół miał uroczysty charakter. Ze względu na pandemię dzieci witały nowy rok szkolny w swoich klasach, które odwiedził wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski wręczając stypendia za wybitne wyniki w nauce i inne osiągnięcia. Stypendia otrzymało 37 uczniów z gminy Sorkwity. Wójt gminy życzył dyrektorom, gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom, by żadna pandemia nie czyniła przerw w nauce, oraz by w spokoju i radości cieszyć się każdym dniem i z samymi ,,szóstkami’’ witać wakacje w 2021 roku.