10 marca 2020

Gminny Dzień Kobiet

8 marca – Dzień Kobiet.

Jak zawsze dzień ten w gminie Sorkwity jest obchodzony wyjątkowo uroczyście. Tak było i w tym roku.

W Gminnym Ośrodku Kultury o godzinie 15.00, na licznie przybyłe kobiety ze wszystkich stron gminy, czekały stoły pełne słodyczy, napojów zimnych, gorących – do wyboru.

Wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski składając życzenia przypomniał historię tego dnia, a wszystkim przybyłym paniom życzył zdrowia i uśmiechu przez wszystkie dni w roku.

Niezawodne ,,Słoneczka” z przedszkola w Sorkwitach dały początek całemu programowi artystycznemu.
Ich taniec jeden i drugi zostały jak zawsze ciepło przyjęte. Wójt podziękował młodym artystom i wręczył drobne upominki.

Niespodzianką i gwiazdą wieczoru był oczywiście Mateusz, młody artysta, który śpiewał utwory te które bez względu na wiek były śpiewane wspólnie. W przerwach odbywały się konkursy z nagrodami,   podano również gorący strogonow, który dodał siły do dalszej zabawy. Ten wieczór trwał wyjątkowo długo i w miłej atmosferze.