12 lutego 2020

100-lecie por. Władysława Ruszczyka

Por. Władysław Ruszczyk ,,Żołnierz Wyklęty” 8-ego lutego skończył 100 lat.
Urodziny Pana Władysława były okazją do złożenia Mu życzeń.To pełen wiek, wiek tragiczny dla tego pokolenia. Pokolenia żołnierzy Armii Krajowej. II Wojny Światowej, represji komunistycznych totalitarnego ustroju negującego wszystkich związanych z opozycją. Pan Władysław wybrał drogę prawdy, dotrzymał przysięgi składanej Ojczyźnie. Zachował godność w tych trudnych czasach. To wspaniałe, że doczekał wolnej Ojczyzny, że przeżył i mógł dać świadectwo prawdzie minionych lat.

Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski w obecności rodziny i zaproszonych gości złożył Jubilatowi życzenia z okazji 100-nych urodzin. Wręczył Panu Władysławowi medal pamiątkowy ,,Przyjaciel Sorkwit”, wręczył również ,,Księgę Niepodległości” oraz statuetkę z okazji ,,Dnia Żołnierza Wyklętego”, który przypada 1-ego marca. Wszyscy życzymy por. Władysławowi Ruszczykowi 200-stu lat życia!