27 stycznia 2020

Stanica Wodna PTTK Sorkwity

Stanica Wodna PTTK
Sorkwity  11-731
Zamkowa 13

www.sorkwity.pttk.pl 
e-mail: sorkwity@mazurypttk.pl

Tel. stacjonarny: +48 89 742 81 24 ( czynny sezonowo)
Tel. kom. +48 606 627 503 (czynny cały rok)

Stanica Wodna w Sorkwitach serdecznie zaprasza – ośrodek znajduje się przy trasie nr 16 (między Biskupcem, a Mrągowem), atrakcyjnie położony nad jeziorem Lampackim z dogodnym i bezpośrednim dojazdem PKS lub samochodem. Przyjeżdżając do nas można uciec od zgiełku dużych miast, tłumu, codziennej pracy, aby nasycić się ciszą – no może nie licząc mnóstwa ćwierkających ptaków o poranku.

Zapewniamy przyjazną, rodzinną atmosferę, aby dzieci i rodzice czuli się bezpiecznie i beztrosko.  Wszystkie potrawy przygotowywane są na miejscu z naturalnych składników, robimy swojskie wędliny, prowadzimy ogród warzywny i ziołowy. Każdego dnia przemiła załoga kuchni osobiście dba, aby gościom   smakowały  serwowane potrawy.

To także doskonałe miejsce do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, pod jednym tylko warunkiem. Do napędu sprzętu pływającego może być użyta wyłącznie energia sił natury bądź mięśni człowieka. Ale to przecież atut!

Do dyspozycji turystów:

 • Duża wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaki 1, 2 i 3-osob., kanu lettmann
 • łodzie wiosłowe i rowery wodne
 • rowery do wycieczek po Mazurach
 • Centrum Testowe Kajaków firmy Prijon
 • domki campingowe 2,3,4  z łazienkami lub umywalkami
 • pole namiotowe
 • miejsca campingowe na campery
 • sanitariat z natryskami
 • Tawerna z domowym jedzeniem
 • punkt sprzedaży: mapy, przewodniki,  akcesoria kajakowe,
 • boisko do siatkówki plażowej
 • miejsce na ognisko
 • parking
 • świetlica
 • zezwolenia wędkarskie
 • ubezpieczenie NNW


Oferujemy:

 • zorganizowane spływy kajakowe rzeką Krutynią
 • weekendowe spływy szlakiem Krutyni – wybrane odcinki
 • wycieczki kajakowo-rowerowe
 • weekendowe – rodzinne kajakowanie po jez. Lampackim i okolicznych akwenach wodnych
 • pobyty w stanicy w domkach campingowych,
 • biwakowanie  na polu namiotowym
 • zielone szkoły o zróżnicowanej tematyce
 • imprezy przy ognisku
 • gry i zabawy na wolnym powietrzu
 • Imprezy integracyjne rodzinne, firmowe, przyjęcia komunijne, weselne.