21 grudnia 2019

Spotkanie adwentowo-wigilijne mieszkańców gminy Sorkwity.

20 grudnia w Szkole Podstawowej w Sorkwitach o godz. 16⁰⁰ odbył się tradycyjny wieczór adwentowo-wigilijny dla osób starszych i samotnych naszej gminy. Organizatorzy gmina Sorkwity, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, parafia ewangelicko-augsburska stanęli na wysokości zadania.

Piękna dekoracja, stoły przykryte białymi obrusami, na nich wigilijne potrawy: sałatki, ryby na zrobione na wiele sposobów, kawa, herbata i niezwykłe ciasta. Nie zabrakło czerwonego barszczu z krokietami, pierogów, kapusty i tradycyjnego polskiego karpia.

Dopisali goście, a program artystyczny dla licznie przybyłych mieszkańców to wzruszający taniec w wykonaniu przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola ,,Słoneczko’’ w Sorkwitach, oraz „Opowieść Wigilijna”, która była dziełem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sorkwitach.

Życzenia złożyli: wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski, pastor parafii ewangelicko-augsburskiej Krzysztof Mutschmann, oraz przedstawiciele parafii prawosławnej. Obecni, łamiąc ze wzruszeniem biały opłatek, życzyli sobie przede wszystkim zdrowia. Są to najpiękniejsze chwile dla samotnych, dla których ten wigilijny wieczór jest jedynym.

Podczas tego niezwykłego wieczoru często spotkamy kolegów, koleżanki z dawnych lat, ze szkolnej ławki. Jest czas, by porozmawiać o znajomych, wspomnieć o tych, którzy już odeszli.

Jak przystało na wigilijny wieczór, nie zabrakło wspólnie śpiewanych kolęd, w których prym wodził ks. pastor Krzysztof Mutschmann.

Końcowym akcentem było wręczenie dla każdego z uczestników świątecznego aniołka.

Organizatorzy dziękują sponsorom:
Bankowi Spółdzielczemu w Mikołajkach,
Gospodarstwu Rybackiemu w Mrągowie,
„Max Mebel’’ ze Starego Gielądu,
Piekarni w Sorkwitach,
Nadleśnictwu w Mrągowie i Strzałowie,
Państwu Siwikom,
Centrum Budowlanym z Mrągowa.