20 grudnia 2019

XIV Sesja Rady Gminy Sorkwity

20 grudnia obradowała Rada Gminy Sorkwity. To już XIV posiedzenie i ostatnie w tym roku. Od początku wszystkim udzielała się aura zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Piękne świąteczne stroiki, białe świece, ciasto i owoce. Pomimo wielu istotnych spraw atmosfera była pogodna i pełna życzliwości. Miłym akcentem była obecność radnego powiatu mrągowskiego pana Antoniego Karasia, który zrelacjonował sytuację w powiecie mrągowskim, a na koniec złożył wszystkim życzenia świąteczne. Uchwalono szereg niezbędnych uchwał, z tą najważniejszą, czyli budżet na 2020 rok. Po tej uchwale głos zabrał wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski. Podziękował obecnym za zgodną współpracę, za wydajność całej rady w podejmowaniu ciężkich decyzji.

Na początku sesji wójt wręczył list gratulacyjny dla Cezarego Piotrowskiego, za nominowanie do tytułu ,,Osobowość A Klasy” Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. To duże osiągnięcie i ogromna promocja naszej gminy.

W wolnych wnioskach pan wójt podziękował pani dyrektor Zakładu Obsługi Szkół Małgorzacie Tumińskiej, która po 24-ech latach piastowania tego stanowiska odchodzi na emeryturę. Wraz z jej odejściem przestaje funkcjonować w tej postaci Zakład Obsługi Szkół. Pani Małgosia podziękowała za wszystkie lata współpracy, za atmosferę w jakiej pracowała. Osobne słowa pełne uznania skierowała do wójta gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego, były to słowa miłe i ciepłe.

My wszyscy życzymy pani Małgosi dużo słońca i niech te wakacje trwają jak najbardziej w dobrym zdrowiu i jak zawsze z dobrym poczuciem humoru.