17 grudnia 2019

Wigilia w KGW w Warpunach

Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Sorkwity to niezwykle pozytywne zjawisko. Miło jest spotkać się ze sobą, mieć plany, dbać o tradycje, wymieniać się doświadczeniami, słuchać i służyć poradami. Okres przedświąteczny to czas szczególny dla członków Koła Gospodyń Wiejskich. Tworzenie ozdób bożonarodzeniowych, wspólne gotowanie potraw. Tak było w zawsze atrakcyjnych Warpunach. Lepienie pierogów z degustacją dla chętnych na te niezwykłe polskiej wieczerzy wigilijne dania. By po kilku dniach zorganizować wigilię, 16 grudnia o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Warpunach panował świąteczny nastrój. Panie, panowie prezentowali się niezwykle dostojnie, zaproszeni goście z panem wójtem gminy Sorkwity Józefem Maciejewskim wraz z małżonką. Stoły zastawione potrawami i tradycyjny biały opłatek. Powitanie gości, wspólna modlitwa, łamanie opłatka z życzeniami zdrowia i radości każdego dnia. Miłe rozmowy, wspaniałe dania, w tle kolęda. Tak można było miło i rodzinnie spędzić tych przedświątecznych parę chwil. Było miło, życzymy wszystkim KGW dużo zdrowia, zapału, wielu pomysłów na przyszłość i  samych słonecznych dni w 2020 roku.